Home Zdrowie Srebro koloidalne zwalcza bakterie

Srebro koloidalne zwalcza bakterie

Srebro koloidalne zwalcza bakterie

Niejonowe srebro koloidalne zwalcza nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. Bardzo małe cząsteczki tego metalu szlachetnego, zawieszone w płynie, w przeciwieństwie do antybiotyków nie wykazują działań ubocznych. Najlepiej wybrać srebro, które posiada nanocząsteczkę w kształcie płytek, co wielokrotnie zwiększa powierzchnię czynną.

Nie tylko biżuteria.
Gdy słyszymy słowo srebro, w pierwszej kolejności myślimy o łańcuszkach, pierścionkach czy kolczykach. Jednak ten metal szlachetny ma również zastosowanie zdrowotne, o czym wiedzieli już w starożytności. Nie bez powodu jadano wówczas ze srebrnych naczyń czy przechowywano w nich żywność i wodę.

srebro

Niszczenie mikroorganizmów.
Po kontakcie z bakterią, srebro koloidalne hamuje powstawanie enzymów, które są niezbędne do jej życia. Dzięki temu tworzy środowisko, w którym patogeny nie mogą się rozwijać i rozmnażać. Srebro niszczy bakterie (beztlenowe i tlenowe), wirusy, drożdże i pleśnie.

Jakie choroby.
Zalecane jest w przypadku:
– częstych przeziębień i grypy
– problemów żołądkowych (wzdęcia, biegunki, wrzody)
– zakażeń grzybiczych
– chorób skóry (łuszczyca czy trądzik)
– innych dolegliwości np. choroby dziąseł, zapalenie spojówek, kurzajki.

Alternatywa dla antybiotyków.
Srebro niszczy nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. W przeciwieństwie do antybiotyków nie ma skutków ubocznych, gdyż nie zabija także „dobrych” bakterii. Dlatego nie wywołuje dolegliwości typowych dla antybiotykoterapii jak drożdżyce, afty, bóle brzucha czy wymioty. Srebro nie wchodzi w reakcje z lekami i w przeciwieństwie do nich, nie jest pochłaniane przez bakterie, dlatego działa cały czas.Jonowe i niejonowe.
Nie powinno się pić srebra koloidalnego jonowego (żółte, zmienia kolor pod wpływem światła), gdyż reaguje z kwasem żołądkowym. Skutkiem tego jest powstanie chlorku srebra, który pod wpływem światła, rozkłada się i wydziela metaliczne srebro (o strukturze dużych i niejednorodnych cząstek). Reakcja ta nie zachodzi w przypadku niejonowej postaci srebra, która jest bezpieczna dla ludzi.

Bardzo małe nanocząsteczki.
Najszybciej do organizmu wchłaniają się substancje, których cząsteczki są jak najmniejszych rozmiarów. Dlatego stworzono nano-koloidy, których cząsteczki są 10 razy mniejsze od najmniejszych wirusów i 200 razy mniejsze od najmniejszych bakterii.

kształt cząsteczek srebra

Kształt płytki zamiast kuli.
Jednak przy wyborze srebra koloidalnego należy zwrócić uwagę nie tylko na wielkość cząsteczki, ale też jej kształt. W przypadku koloidów, dostępnych na rynku, zbliżony jest on do kuli. Powierzchnia styku kuli z miejscem, na które została położona, ograniczona jest więc tylko do jednego punktu (bardzo mała powierzchnia czynna).

Z tego powodu vitacolloids.pl oferuje niejonowe nano srebro, którego cząsteczki mają kształt płaskich płytek (chroniony patentem). Dlatego całą swoją powierzchnią przylegają do miejsc, na które działają. Z 1 g srebra, użytego do jego produkcji, uzyskano aż 100 m2 powierzchni czynnej. Dzięki temu kształtowi, przy takim samym stężeniu co inne produkty, srebro to zachowuje wielokrotnie większą skuteczność działania.

niejonowe srebro koloidalne vitacolloids.pl

Czyste i bezpieczne srebro koloidalne.
Niejonowe nano srebro koloidalne posiada w sobie najwyższej czystości (99,999%) srebro. W przeciwieństwie do standardowych koloidów, które są żółte lub zmieniają kolor pod wpływem światła, jest przezroczyste i nie wykazuje reakcji na światło. Jest pomocne w walce z gronkowcem złocistym, paciorkowcem czy grzybem z gatunku candida. Można stosować je przy trądziku czy uszkodzeniach skóry.

Koloidy na rynku w zdecydowanej większości, mają niekrystaliczną, jonową formę i otrzymywane są w sposób chemiczny (wraz z zanieczyszczeniami chemicznymi). Jednak srebro z vitacolloids.pl produkowane jest w procesach fizycznych, co pozwala uzyskać niejonowe nano-krystaliczne cząsteczki, które są „czyste”.

Link do zakładki nt. produktu http://www.vitacolloids.pl/home/9-srebro-koloidalne-25-ppm-niejonowe-nano-5906489288838.html