Home Edukacja Studenci na rowery! Wavelo we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim – Collegium Medicum

Studenci na rowery! Wavelo we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim – Collegium Medicum

Studenci na rowery! Wavelo we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim – Collegium Medicum

Studentów UJ CM z pewnością ucieszy współpraca między systemem rowerów a uczelnią –  W ramach zawartej umowy żacy będą mogli korzystać z obniżonej stawki w taryfie PAYG – Studentw której opłata naliczana jest za efektywny czas użytkowania roweru.  Podczas gdy reszta użytkowników za minutę korzystania z Wavelo płaci 16 groszy, studenciUJ CM za każde 60 sekund jazdy wyciągną z portfela zaledwie 6 groszy. Taryfa dofinansowana jest przez władze uczelni.

UJ CM staje się nie tylko pierwszą uczelnią w mieście, ale także jedyną w Polsce, której studenci mogą korzystać z systemu rowerowego na specjalnych warunkach. –Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum,jako najlepsza uczelnia medyczna w kraju, nie tylko przoduje w przekazywaniu wiedzy swoim studentom, ale także pokazuje, jak zdrowo żyć na codzień. To bardzo cieszy, że uczelnia przeszła od słów do czynów i partycypując w kosztach, zachęca swoich studentów do jazdy najkorzystniejszym środkiem transportu w mieście – tłumaczy Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny Wavelo.Umowa Wavelo z UJ CM została nawiązana w trybie pilotażowym. Potrwa do końca października lub do wyczerpania ustalonego limitu pierwszych dwóch tysięcy zarejestrowanych użytkowników, którzy w ten sposób staną się beneficjentami umowy. Niższa taryfa „PAYG – Student” zacznie działać już od 1 sierpnia.

Nawiązana współpraca pozwala nam mieć nadzieję, że wkrótce do prekursora, jakim jest Uniwersytet Jagielloński- Collegium Medicum, dołączą inne uczelnie, przekonując do użytkowania Wavelo tysiące krakowskich studentów – dodaje Wójtowicz.