Beijing Tong Ren Tang Poland


Beijing Tong Ren Tang


Beijing Tong Ren Tang (BTRT) ma bogatą, ponad 346-letnią historię od powstania w 1669 roku. Firma została założona przez nadwornego cesarskiego lekarza Yue Xianyang w Pekinie, w ósmym roku panowania cesarza Kanqxi z dynastii Qing. Wtedy też firma BTRT została mianowana cesarską marką dynastii Qing i zachowała ten tytuł przez ponad 188 lat. Beijing Tong Ren Tang w okresie 242 lat (1669 – 1911) dostarczało surowców i wiedzy potrzebnych dla utrzymania dobrego stanu zdrowia jedynie członkom dynastii panującej, by w XX. wieku stać się firmą oferującą swoje usługi całemu społeczeństwu. Jest najsłynniejszą i najstarszą firmą zajmującą się tradycyjną medycyną chińską.

Będąc pierwszym kandydatem wpisanym na listę niematerialnego dziedzictwa narodowego za krzewienie kultury Medycyny Chińskiej, BTRT demonstruje piękno łączenia teorii i praktyki tradycyjnej medycyny chińskiej. Misją Firmy jest dbanie o zachowanie dobrego stanu zdrowia i życia jak największej liczby ludzi na całym świecie.

 

Beijing Tong Ren Tang osiąga swój cel nie szczędząc sił i środków. Firma znana jest z uczciwości, staranności, z którą wytwarza swoje produkty oraz najlepszej jakości surowców. Wartości: uczciwość, staranność, jakość są tak ważne w chińskiej kulturze, że złamanie ich skutkowało odpowiedzialnością nieograniczoną, czyli ponoszą przez dziewięć pokoleń – obecne, przeszłe i przyszłe. Beijing Tong Ren Tang z dumą podkreśla, że w czasie epidemii SARS w 2003 roku sprzedawało swoje ratujące życie produkty w niezmienionej cenie (pomimo wzrostu kosztu surowców), podczas gdy inne kompanie podnosiły koszt kilkukrotnie.

 

Obecnie działalność firmy skupia się na trzech obszarach: produkcji suplementów i pastylek (88 linii produkcyjnych), sieciach aptek oraz salonach masażu i akupunktury. Tong Ren Tang posiada trzy instytuty badawczo – rozwojowe, jak również szpital medycyny chińskiej w Pekinie.

Tong Ren Tang zajmuje się pacjentem, który już nie jest zdrowy, ale jeszcze nie zachorował. Można oszacować, że odsetek ludzi, którzy znajdują się „pomiędzy”, czy „na granicy” – wynosi aż 60-70% ogółu populacji. Stan pomiędzy zdrowiem a chorobą jest stopniowalny, dlatego ważne jest wychwycenie momentu, w którym jeszcze można pomóc. W Beijing Tong Ren Tang stawia się również nacisk na propagowanie zdrowego stylu życia, zgodnego z zaleceniami medycyny chińskiej.


Dzisiaj BTRT rozwinęła się do dość dużej współczesnej grupy przedsiębiorstw tradycyjnej medycyny chińskiej, która łączy tradycyjną wiedzę z nowoczesną medycyną, technologie i praktykę. Obecnie Grupa BTRT wytwarza ponad tysiąc medycznych produktów w różnych formach, jest właścicielem trzech spółek giełdowych i posiada ponad 1000 aptek w Chinach i za granicą.

Beijing Tong Ren Tang Chinese Medicine, Co., Ltd. (BTRTCM), jako jedna ze spółek zależnych grupy, z powodzeniem weszła na giełdę w Hongkongu w maju 2013. Firma jest głównym dystrybutorem produktów grupy Tong Ren Tang na zagranicę. Spółka wiedzie prym w detalicznej sprzedaży środków tradycyjnej medycyny chińskiej poza granicami Chińskiej Republiki Ludowej i ma ogromy udział w promowaniu kultury tradycyjnej medycyny chińskiej na rynkach międzynarodowych. Pod koniec 2012 roku liczba pacjentów firmy przekroczyła 20 milionów, a ponad 100 milionów ludzi za granicą rozpoznaje markę Beijing Tong Ren Tang.

 

Beijing Tong Ren Tang Poland


W celu promowania tradycyjnej chińskiej wiedzy medycznej i chińskiej kultury w Polsce, firma Beijing Tong Ren Tang w 2012 roku otworzyła w Warszawie pierwsze centrum opieki zdrowotnej, w którym dostępne są zarówno wysokiej jakości suplementy, jak i usługi tradycyjnej medycyny chińskiej. Placówka w Polsce jest pierwszą filią w Europie, a jej siedziba połączona ze SPA i sklepem mieści się przy Al. Niepodległości 18. W 2015 roku otworzono również kolejne SPA ze sklepem w centrum Warszawy, przy ul. Grzybowskiej 2, lok. 5. W salonach SPA można poddać się masażom, np. tradycyjnemu chińskiemu, odchudzającemu, bańkami chińskimi, stemplami ziołowymi, kamieniem wulkanicznym, stóp, a także terapii moxą, akupunkturze i innym zabiegom, wykonywanym przez terapeutów wyszkolonych w Pekinie. Szeroka oferta sklepu zawiera tradycyjne herbaty, naturalny cukier imbirowy, napój z owoców głogu, a także popularne w Chinach suplementy: herbatę ze sproszkowanego czerwonego żeń-szenia oraz tabletki Lingzhi ze sproszkowanymi zarodnikami grzyba lakownicy lśniącej, zwanej przez chińskich medyków „czarodziejskim ziołem”, o wielowiekowej tradycji stosowania.

 

Logo Beijing Tong Ren Tang

 

Kolory żółty i czerwony są kolorami Cesarstwa, dla którego Tong Ren Tang pracowało. Na górze graficznie pokazana jest dawna pigułka – okrągła i pokryta miodem, woskiem, albo nawet złotem, które chroniły przed zanieczyszczeniem i konserwowały. Ornamenty po bokach przypominają zarówno smoka, jak i roślinę. Napis oznacza miejsce wspólnoty dobra/miłości/jednakowości.

Tradycyjna Medycyna Chińska 
 

Tradycyjna Medycyna Chińska (ang. Traditional Chinese Medicine, TCM) ma długą historię rozpoczynającą się w starożytnych Chinach, i jest ona rozwijana bez przerwy od ponad 5000 lat. Stanowi szeroką gamę medycznych działań zawierających w sobie profilaktykę, rehabilitację i opiekę zdrowotną. Istnieje kilka form tradycyjnej medycyny chińskiej, takich jak ziołolecznictwo, akupunktura, masaż, ćwiczenia czy dieta. Jako cenne dziedzictwo kulturowe Chin jest oparta na tysiącu lat doświadczenia w opiece zdrowotnej, profilaktyce i leczeniu dolegliwości pacjentów.

 

Beijing Tong Ren Tang Poland Sp. z o.o

Al. Niepodległości 18

02- 653 Warszawa

Tel. + 48 22 489 54 59

Biurowiec BTD p. II

(siedziba, SPA, sklep)

*

ul. Grzybowska 2 lok. 5.

Tel. + 48 22 126 33 30

(SPA, sklep)