Home Dla dzieci I Bieg Mikołajkowy w Parku Śląskim

I Bieg Mikołajkowy w Parku Śląskim

I Bieg Mikołajkowy w Parku Śląskim

W najbliższą sobotę, 6 grudnia br., po raz pierwszy w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się Bieg Mikołajkowy. Kilkuset Mikołajów pokona dystans pięciu kilometrów, a ich młodsi pomocnicy przebiegną 400 m. Podczas imprezy odbędzie się również charytatywna zbiórka na realizację marzeń podopiecznych Fundacji ISKIERKA.

Organizatorem I Biegu Mikołajkowego jest MK Team, czy Marek Witor i Klaudia Kapica, pochodzący z Siemianowic Śląskich miłośnicy sportu. Imprezę poprowadzi August Jakubik, ultramaratończyk i pasjonat biegania.

– Zainteresowanie mikołajkowym biegiem przeszło nasze oczekiwania. W ciągu zaledwie kilku godzin limit trzystu uczestników został przekroczony. Kolejne kilkaset osób postanowiło biec z nami, choć listy zostały zamknięte. Cieszymy się, że biegacze ze Śląska wykazali silną chęć włączenia się w naszą inicjatywę. Wierzymy, że dzięki ich zaangażowaniu i udziałowi w biegu, możemy skuteczniej zachęcać do zdrowego trybu życia dzieci i dorosłych, aktywnego spędzania wolnego czasu, ale też pomocy innym – mówi Klaudia Kapica, organizatorka biegu, autorka bloga Sport w Wielkim Mieście.

I Bieg Mikołajkowy odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 grudnia, na terenie Parku Śląskiego. O godzinie 11.00, przy restauracji Zielona Dolina rozpoczną się zawody dla dzieci na dystansie 400 metrów. Główny bieg, w którym wezmą udział dorośli, wystartuje w samo południe. Biegacze mają do pokonania trasę o długości ok. 5 kilometrów. Zakończenie wydarzenia planowane jest na godzinę 15.00, po uroczystym rozdaniu nagród.

Pierwszych 300 biegaczy, których nazwiska znajdą się na liście zgłoszeń, otrzyma pakiet startowy obejmujący: numer startowy i agrafki, czapkę św. Mikołaja (obowiązkowy element stroju podczas biegu), opaskę odblaskową, medal oraz napój, baton i ciepłą herbatę. Na najlepszych zawodników, wyłonionych na podstawie klasyfikacji czasowej, czekają nagrody i upominki.

– Z uwagi na szczególną okazję, jaką zarówno dla młodych i starszych jest Mikołaj, chcemy gorąco zachęcić wszystkich biegaczy i dopingujących ich przyjaciół, do założenia czerwonych czapek, bądź kompletnych strojów Mikołaja, a także innych, kojarzących się ze świętami przebrań. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy. Biegniemy bez względu na pogodę – dodaje Klaudia Kapica.W trakcie I Biegu Mikołajkowego będzie prowadzona charytatywna zbiórka na rzecz podopiecznych Fundacji ISKIERKA z Chorzowa. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na realizację marzeń dzieci z chorobą nowotworową. 

– Od 2008 roku, z pomocą naszych darczyńców, Fundacji udało się zorganizować ponad 50 podróży marzeń. Dzieciaki odkopywały szczątki dinozaurów, szukały krasnoludków i pirackich skarbów. Aby spełniać ich kolejne życzenia, 6 grudnia w Parku Śląskim przy punkcie startowym biegu, pojawi się skarbonka, do której będzie można wpłacać dowolne kwoty. Wierzymy, że z pomocą biegaczy oraz kibiców, uda nam się spełnić marzenie jednego z naszych podopiecznych, ponieważ radość na twarzach dzieci jest po prostu bezcenna – mówi Jolanta Czernicka–Siwecka, prezes Fundacji ISKIERKA.

Zbiórka charytatywna odbywająca się podczas I Biegu Mikołajkowego w Parku Śląskim w Chorzowie to jedna z akcji towarzyszących kampanii „Przepędź raka za piątaka”, której celem jest zachęcenie śląskich miłośników biegania do udziału w DOZ Maraton Łódź 2015 i wsparcia Fundacji ISKIERKA, będącej parterem społecznym tego sportowego wydarzenia.

O projekcie „Przepędź raka za piątaka” na bieżąco informuje blog Sport w Wielkim Mieście. Więcej aktualności można znaleźć także na fanpage’u akcji: https://www.facebook.com/PrzepedzRaka.

Szczegóły dotyczące I Biegu Mikołajkowego znajdują się pod adresem:
https://www.facebook.com/events/1496162547335607

http://www.bieg-mikolajkowy.pl/