Home Dom Dwa nowe portale Grupy PTWP: Rynekseniora.pl i Jutrostarsi.pl

Dwa nowe portale Grupy PTWP: Rynekseniora.pl i Jutrostarsi.pl

Dwa nowe portale Grupy PTWP: Rynekseniora.pl i Jutrostarsi.pl

Katowice, 8 października 2014 r. Rynekseniora.pl i Jutrostarsi.pl to nowe serwisy internetowe, uruchomione przez Grupę PTWP SA, wydawcę m.in. branżowego miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia. Liczba seniorów korzystających z Internetu systematycznie rośnie.

Wskaźniki i prognozy demograficzne nie pozostawiają wątpliwości – społeczeństwo naszego kraju należy do najszybciej starzejących się w Europie. Chociaż w Internecie nadal dominują młodzi, dynamiczny wzrost udziału starszych jest jednym z widocznych efektów starzenia się społeczeństwa.

W 2050 roku w Polsce prawie co trzecia osoba będzie miała 65 lat i więcej. Polskie społeczeństwo jest coraz starsze, jednocześnie wydłuża się długość życia. Stwarza to poważne wyzwania w każdym aspekcie życia, także dla sytemu ochrony zdrowia oraz profilaktyki i edukacji zdrowotnej.

– Bardzo szeroko pojętej problematyce dotyczącej osób starszych, obejmującej różne potrzeby oraz oczekiwania seniorów – m.in. zagadnienia medyczne, system opieki oraz różnego rodzaju świadczeń, po aktywizację zawodową – poświęcone są nasze dwa nowe serwisy. Portale dla seniorów Grupy PTWP tworzą m.in. doświadczeni dziennikarze miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia – informuje Wojciech Kuta, redaktor naczelny Rynku Zdrowia.

Portale Rynekseniora.pl i Jutrostarsi.pl dostarczają kompleksowych informacji w obszarach: polityki senioralnej, medycyny wieku podeszłego, systemu opieki nad seniorami, wyrobów medycznych, leków, rynku pracy, czasu wolnego, portfelu seniora – rent, emerytur, innych świadczeń oraz inwestycji w tzw. srebrnej gospodarce.

– Starość ma przyszłość. Nie tylko dlatego, że dzięki zdobyczom nauki i medycyny żyjemy coraz dłużej. A skoro tak właśnie jest, możemy i musimy to dłuższe życie uczynić interesującym, pięknym i aktywnym – zaznacza Daniel Kuropaś, redaktor naczelny portali Rynekseniora.pl i Jutrostarsi.pl. – Pierwsze sygnały od użytkowników wskazują, że właśnie serwisy o takim profilu są bardzo potrzebne – dodaje Daniel Kuropaś.

Zapraszamy do odwiedzania stron www.jutrostarsi.pl

###

Informacje o Grupie PTWP SA:Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl, serwis gieldarolna.pl.

Posiada 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publiaktor.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl.

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Zapraszamy na stronę www.ptwp.pl.

 

Dodatkowe informacje:

Marta Stach, Imago Public Relations

T. 32 608 29 85, M. 609 808 119

m.stach@imagopr.pl