Rodzinny ekopiknik domEXPO Opole!


Rodzinny ekopiknik domEXPO Opole!

 

Już 20-21 czerwca 2015 r. odbędzie się Rodzinny ekopiknik, który organizuje dla Was domEXPO Opole!
 
Dla najmłodszych przygotowaliśmy liczne quizy, konkursy i warsztaty ekologiczne, w tym odwiedziny energobusu Planeta Energii! W celu dowiedzenia się szczegółów, prosimy kliknąć tutaj!
 
Wizyta energobusu Planeta Energii to nagroda za zdobycie pierwszego miejsca w ogólnopolskim plebiscycie Świeć się z Energą. Dzięki Waszej pomocy zwyciężyliśmy z pozostałymi galeriami handlowymi z całej Polski, obejmując prowadzenie imponującą liczbą 32 399 głosów!
 
Energobus Planeta Energii to mobilne centrum nauki, które przybliża niesamowity świat energii elektrycznej wszystkim dzieciom, które pod okiem energetycznych ekspertów dowiadują się, jak powstaje prąd oraz w formie zabawy i eksperymentów poznają fascynujący świat energii.
 
Energobus i atrakcje dla dzieci to nie jedyne co dla Was szykujemy. Tylko podczas Rodzinnego ekopikniku z domEXPO będziecie mogli przejść się po specjalnie w tym celu stworzonej Eko Wiosce, w której znajdziecie zdrowe produkty regionalnych producentów i dostawców. Zaproszeni do współpracy eksperci doradzą, w jaki sposób przygotować naturalne i smaczne posiłki oraz udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące eko odżywiania.
 
Bookcrossing, czyli wymiana książek, to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawienie ich w miejscach publicznych; jest to również niekonwencjonalna forma popularyzowania czytelnictwa – w postaci ruchomej biblioteki, bez kart czytelniczych, czy poganiania terminami. W ramach Rodzinnego ekopikniku będziesz mógł wymienić się z innymi wielbicielami dobrych historii! W specjalnych punktach bookrossingowych będziesz mógł pozostawić część swoich zbiorów, by znalazca mógł je przeczytać i w przyszłości przekazać dalej. Może wśród pozostawionych przez innych książek znajdzie się coś dla siebie?
 
Warto również przyjść ze swoim najlepszym, czworonożnym przyjacielem – w czasie trwania Rodzinnego ekopikniku odbędzie się tresura psów zorganizowana przez prawdziwych specjalistów, którym żadne stworzenie się nie oprze! Z nami dowiesz się, jak zdobyć zaufanie psa, który z chęcią wykona wszystkie twoje komendy.
 
A dla osób, którzy zdecydują się nas odwiedzić wykorzystując w tym celu ekonomiczny i ekologiczny środek transportu, jakim jest rower – przygotowaliśmy specjalny punkt, w którym będziecie mogli go oznakować. Znakowanie to najczęściej naniesienie dodatkowego numeru seryjnego na ramę i wprowadzenie informacji o właścicielu pojazdu do bazy danych. Jest to idealny sposób na dodatkowe zabezpieczanie naszych cennych dwóch kółek, a dodatkowo ułatwia jego odszukanie w przypadku kradzieży.
 
W trakcie trwania Rodzinnego ekopikniku przygotowaliśmy również niebanalne, pyszne i przede wszystkim zdrowie dania z grilla! Dodatkowo dowiesz się, jakich przypraw użyć, by wydobyć ten wyjątkowy wakacyjny smak. Dodatkowo będziesz mógł zapoznać się z bogatą ofertą urządzeń, dzięki którym przygotowanie posiłków stanie się chwilami pełnymi szczęścia i przygody.
 
W czasie trwania Rodzinnego ekopikniku będziesz mógł również:
wymienić elektro śmieci na żarówki energooszczędne;
wymienić plastikowe butelki na butelkę wody mineralnej!
 
Dodatkowo, w czasie trwania Rodzinnego ekopikniku, odbędzie się finał konkursu "Pokój Marzeń"!
 
To wszystko i wiele innych atrakcji zaplanowaliśmy już na 20-21 czerwca 2015 r.! Zapraszamy!
 
domEXPO Opole to oprócz bogatej oferty produktów, atrakcji i pysznego menu w Kawiarni i Restauracji INSPIRACJE, niepowtarzalna możliwość zaprezentowania się szerokiemu gronu odbiorców dzięki nowatorskiemu podejściu do powierzchni wystawienniczej organizowanych w formie showroomów; to również największy na Opolszczyźnie obiekt skupiający wokół siebie najlepsze firmy meblarskie, budownicze, designu i wyposażenia wnętrz w Polsce.

Rodzinny ekopiknik domEXPO Opole!
DATA: 20-21.06.2015 r.
GODZINA: 10:00
MIEJSCE: domEXPO Opole
WSTĘP: wolny