Home Dla dzieci X Mistrzostwa Polski w Carvingu Warzyw i Owoców w Zielonych Arkadach

X Mistrzostwa Polski w Carvingu Warzyw i Owoców w Zielonych Arkadach

X Mistrzostwa Polski w Carvingu Warzyw i Owoców w Zielonych Arkadach

30 września w godzinach 11:00-19:00 na placu eventowym w Zielonych Arkadach odbędą się X Mistrzostwa Polski w Carvingu Warzyw i Owoców, podczas których najlepsi rzeźbiarze powalczą o tytuł Mistrza Polski. Wszyscy, którzy odwiedzą w tym dniu bydgoskie centrum handlowe przekonają się, że można wyrzeźbić szyszkę z papryczki pepperoni  lub różę z… kalarepy.

Historia carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach sięga złotych wieków królów i cesarzy azjatyckich. Kolebką światowego carvingu ogłoszono Tajlandię, gdzie fantazyjne wycinanie warzyw i owoców wprowadzono nawet do kanonu zajęć szkolnych. Metoda tego nietypowego rzeźbienia stała się popularna również w naszym kraju. Po raz dziesiąty w Polsce, a pierwszy w Bydgoszczy będą miały miejsce Mistrzostwa Polski w Carvingu Warzyw i Owoców. Zmagania mistrzów carvingu odbędą się w dwóch etapach. Pierwszy z nich będzie trwał dwie godziny i zostanie poświęcony na złożenie pracy przygotowanej indywidualnie przed imprezą. W drugim, czterogodzinnym etapie zawodnicy będą tworzyć dzieło na temat zadany przez jury. Po zakończeniu prace konkursowe zostaną wystawione na licytację charytatywną na rzecz Piotra Motyki, podopiecznego fundacji Dzieci Żywione Inaczej.Nie zabraknie również atrakcji dla odwiedzających Zielone Arkady 30 września. Klienci będą mogli wcielić się w rolę jury i przyznać nagrodę publiczności autorowi najpiękniejszej pracy. Wystarczy, że wypełnią kupon i w ten sposób oddadzą głos na faworyta. Specjalnie dla najmłodszych powstanie strefa, w której będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia finezyjnych kompozycji z owoców i warzyw czy uczestniczyć w zabawach.

X Mistrzostwa Polski w Carvingu Warzyw i Owoców odbędą się na placu eventowym w Zielonych Arkadach w dniu 30.09.2017 r. w godzinach 11:00-19:00. Wstęp bezpłatny.