Jak zachować dobrą formę podczas wakacji? Nie szukaj wymówek – możesz ćwiczyć wszędzie


Nad morzem czy jeziorem, w górach czy w mieście – niezależnie od miejsca i pogody warto mobilizować się do ćwiczeń. Zwłaszcza, że lato to może być idealny czas na wypróbowywanie różnorodnych aktywności, na które nie mamy czasu w ciągu roku. Nie ma znaczenia, czy okres wakacyjny spędzamy w pracy czy planujemy wyjazd na urlop. Ćwiczyć można wszędzie – najważniejsze są chęci.

Intensywne ćwiczenia wiosną, aby zdążyć przez urlopem, a następnie kilka tygodni słodkiego lenistwa, które niespodziewanie zamieniają się w kolejne miesiące bez ćwiczeń? Któż z nas tego nie zna. Wystarczą dwa tygodnie bez aktywności fizycznej, aby zaprzepaścić efekty kilkumiesięcznych treningów. I nie chodzi tylko o sylwetkę i formę – im dłużej nie ćwiczymy, tym trudniej wrócić do regularnych zajęć. A przecież latem możemy przebierać w dyscyplinach sportowych – zarówno na świeżym powietrzu, jak i w przyjemnie klimatyzowanych obiektach sportowych. Tylko dzięki zachowaniu ciągłości treningu – nawet jeśli nie jest on zbyt intensywny – można mieć pewność, że ciało po wakacjach nadal będzie w dobrej kondycji.

Postaw na różnorodność

Największą zaletą letnich treningów jest ich różnorodność. Można wygodnie łączyć dyscypliny, takie jak jogging, jazda na rowerze czy joga z zajęciami na siłowni czy pływalni – w zależności od nastroju, pogody czy czasu. Od miejsca i upodobań sportowych zależą konfiguracje i proporcje treningu „pod chmurką” i w klubie sportowym. W łatwy sposób unikniemy monotonii, zrelaksujemy się, a przy okazji uaktywnimy te grupy mięśni, które w naszym stałym treningu zaniedbujemy.

 „Latem zawsze obserwujemy mniejsze zainteresowanie treningami. A przecież to,  gdzie spędzamy okres wakacyjny, nie ma większego znaczenia, bo ćwiczyć można wszędzie. Na pewno atutem jest możliwość korzystania z obiektów sportowych, zwłaszcza jeśli ktoś regularnie uczęszcza na zajęcia także poza wakacjami. Uczestnicy programu MultiSport mają ich do dyspozycji ponad cztery tysiące” – mówi Hubert Studniarek – Dyrektor Działu Obsługi Klienta Benefit Systems SA. „Użytkownicy karty mogą bez przeszkód kontynuować swoje treningi, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują. Dzięki temu nie tracą efektów swojej wcześniejszej pracy nad kondycją” – dodaje.

Najlepszy efekt uzyskujemy łącząc treningi na świeżym powietrzu z profesjonalnymi zajęciami pod okiem trenera. Taka różnorodność zapewnia większą mobilizację do działania. Poza tym, korzystając z różnych możliwości, łatwiej jest znaleźć towarzysza do ćwiczeń, a to pomaga w zachowaniu odpowiedniego poziomu mobilizacji i ciągłości ćwiczeń.

Gdzie i jak ćwiczyć?

Planując urlop warto zaplanować czas na przynajmniej kilka treningów. Jeśli regularnie chodzimy na zumbę czy siłownię, nie warto zawieszać zajęć na czas wakacji. Dłuższa przerwa spowoduje istotny spadek formy, którą nie tak łatwo będzie odzyskać. Podczas wakacji w górach czy nad morzem warto przynajmniej raz w tygodniu wybrać się na zajęcia do obiektu, który zapewnia takie treningi.

Użytkownicy kart MultiSport mogą skorzystać z dodatkowego urozmaicenia ćwiczeń. Przystępując do programu MultiSport, zyskują dostęp do programu MultiBenefit – platformy, która oferuje  szeroki wybór różnorodnych ofert w atrakcyjnych cenach. Za jej pośrednictwem mogą wykupić na przykład lekcje podstaw kickboxingu, trening personalny z analizą składu ciała i konsultacją dietetyczną, czy pakiety rodzinne – lekcje nauki jazdy konnej lub zajęcia z badmintona, czy tenisa. W ten sposób mogą łączyć ćwiczenia z dodatkowymi korzyściami – profesjonalnym doradztwem lub nabyciem nowych umiejętności, ale także ciekawie spędzić czas wspólnie z rodziną – ćwicząc i bawiąc się.

Jak widać, lato to idealny czas na zadbanie o formę w przyjemnej atmosferze i w sposób urozmaicony, wybierając taką formę aktywności, która pozwoli odprężyć się i odetchnąć, a jednocześnie łatwo powrócić do regularnych ćwiczeń. Dodatkowym bonusem niech będzie ładna sylwetka.

 

,