Marka Merrell sponsorem Pucharu Polski w Dogtrekkingu


Merrell, producent obuwia i odzieży dla entuzjastów aktywnego wypoczynku został sponsorem tegorocznego Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody odbędą się w pięciu specjalnie wybranych miejscach, które posiadają tereny odpowiednie do długich wypraw trekkingowych. Imprezy sportowe odbędą się  w Jerzmanowicach (26 kwietnia), w Złotym Stoku (24 maja), w Kaletach (2 sierpnia), w Przesiece (30 sierpnia) oraz ostatnie w Wiśle (4 października).

Dogtrekking to forma aktywności dostępna dla wszystkich osób, które posiadają psa i lubią długie spacery. Na tego typu outdoorowe wyprawy można wyruszyć wraz z rodziną lub samemu, tylko z psim towarzyszem. Puchar Polski w Dogtrekkingu to organizowane od pięciu lat zawody, które doskonale odzwierciedlają najważniejsze dla marki Merrell wartości. Od lat producent odzieży i przede wszystkim obuwia sportowego promuje aktywny styl życia i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo ważnym aspektem jest fakt, że w zawodach dogtrekkingowych mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i osoby z dużym doświadczeniem i bardzo dobrą kondycją. Co roku w zawodach bierze udział ponad tysiąc uczestników.

Zawodnicy mogą wybrać rodzaj trasy, którą chcą przejść. Na początkujących czeka odcinek o długości ok. 25 kilometrów lub trasa mini licząca ok. 15 kilometrów, których przejście nie stanowi żadnego problemu nawet dla zawodników o słabszej kondycji i zajmuje średnio od 2:30 do 6 godzin. Trzecia trasa ma długość ok. 50 kilometrów i jest przeznaczona dla zawodników, którzy wcześniej odpowiednio długo trenowali i posiadają umiejętności orientacji w terenie. Zawodnicy przeciętnie pokonują ją w czasie od 4 do 8 godzin.

Podczas gdy uczestnicy będą przemierzać trasy zawodów, organizatorzy wraz z marką Merrell przygotowali specjalne atrakcje czekające na obserwatorów i gości. Na miejscu odbędą się między innymi pokazy psich sztuczek, zawody canicross; czyli bieg z psem dla dzieci-oraz będzie można obejrzeć jak psy pokonują przygotowane tory przeszkód.

Marka Merrell również przygotowała specjalne atrakcje dla wszystkich osób, odwiedzających miejsca imprez. W pomarańczowym namiocie Merrella będzie można obejrzeć wybrane modele butów producenta oraz wziąć udział w licznych konkursach. Na zwycięzców oczywiście czekają nagrody ufundowane przez markę Merrell.

Pomysłodawcą projektu współpracy jest LenivaStudio. Za komunikację odpowiada LenivaStudio i Konkret PR.

, ,