ODPOCZYNEK W STYLU EKO – w Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel


Coraz więcej osób chce odpoczywać świadomie – jedząc zdrowe posiłki, holistycznie dbając o zdrowie i dobre samopoczucie oraz wybierając miejsca, które funkcjonują zgodnie z filozofią EKO. O wszystkie te aspekty zadba Uroczysko Siedmiu Stawów, który zapewnia regenerację sił i wypoczynek dla najbardziej wymagających gości.

Uroczysko Siedmiu Stawów to ekskluzywny hotel ze spa, położony w XVI-wiecznym, renesansowym zamku w Goli Dzierżoniowskiej, niedaleko Wrocławia. Usytuowanie obiektu jest wyjątkowe. Położony jest on bowiem na terenie objętym ochroną przyrody (program Natura 2000), którego celem jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków zwierząt. Za szczególnie cenne uznano tutaj: bogatą szatę roślinną, faunę motyli oraz zespół ptaków leśnych. Uroczysko rozciąga się na ponad 100 hektarach terenu, obok 12-hektarowego parku. Na gości czekają: ścieżki rowerowe, trasy do nordic walking, oraz joggingu. Na każdym kroku można tu poczuć niepowtarzalną atmosferą zamku, którego wnętrza urządzono w nowoczesnym stylu, ale przy zachowaniu unikatowych, historycznych elementów architektury. Zamek zachował charakter epoki Odrodzenia ale co ważne – zastosowano w nim eko-rozwiązania: pompę ciepła, biologiczną oczyszczalnię ścieków oraz system szarej wody.

Jak mówi Elżbieta Rogowska, Project Manager w Uroczyska Siedmiu Stawów: „Stawiamy na holistyczne podejście do odpoczynku, zdrowia i urody. W naszym SPA stosujemy wyłącznie naturalne metody poprawy zdrowia i wyglądu, bazując na najwyższej jakości naturalnych składnikach. Menu Uroczyska bogate jest w wysokiej jakości produkty, które umożliwiają regenerację organizmu oraz wzmocnienie sił witalnych. Goście mogą zamówić potrawy fit lub bezglutenowe, których dopełnieniem są wzmacniające koktajle warzywno-owocowe oraz oczyszczające napoje. Nie bez znaczenia jest również otoczenie zamku – bujne lasy i liczne stawy oraz bogata oferta rekreacyjna”.W Uroczysku Siedmiu Stawów powstało pierwsze SPA marki L’Occitane w Polsce. Poczynając od receptury, poprzez dobór najlepszych składników, po zapach i konsystencję – kosmetyki L’Occitane są gwarancją najwyższej jakości i skuteczności. Jest to wyjątkowa marka, która szanuje środowisko naturalne i czerpie z jego bogactwa, dlatego jej filozofia jest bliska twórcom Uroczyska Siedmiu Stawów. Komfortowa strefa SPA, gdzie goście mogą kompleksowo zadbać o ciało i zmysły, stanowi dopełnienie niesamowitych pejzaży i wyjątkowej architektury. Na terenie obiektu znajdują się: basen, jacuzzi, sale do treningu personalnego i cardio oraz studio masażu zdrowotnego.Więcej na http://www.uroczysko7stawow.pl/