Insunorm firmy Alter Medica


Dbałość o zdrowie to nie tylko skuteczny sposób na długowieczność, ale także gwarancja dobrego samopoczucia na co dzień. Podstawą zdrowia organizmu jest dostarczanie mu odpowiednich składników odżywczych i mineralnych oraz zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu. Wszystkim, którzy dbają o zdrowie i dobrą kondycję warto polecić Insunorm firmy Alter Medica. Dlaczego?

 

W skład Insunormu wchodzą naturalne składniki, wspomagające procesy regulujące poziom cukrów we krwi. Liść morwy białej i liść banaby, wzbogacone o chrom to kompozycja, którą spokojnie można polecić osobom dbającym o gospodarkę  węglowodanową organizmu, w tym także odchudzającym się.

Owoce morwy białej (Morus alba) od wielu wieków były używane przez mieszkańców Azji  jako naturalny słodzik oraz barwnik napojów. Bardzo wartościowe są także liście tej ozdobnej rośliny – wspomagają stabilizację poziomu cukru we krwi. To dzięki zawartości składników hamujących działanie enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów, morwa biała stymuluje wydalanie cukrów bez wcześniejszego przyswajania. Niestrawione węglowodany zostają usunięte z organizmu, a nam łatwiej jest utrzymać niższym poziom cukru we krwi. Dzięki tym właściwościom, morwa biała bywa zalecana jako wspomagająca w kuracji cukrzycy typu 2 oraz w procesie odchudzania.

Egzotyczna roślina banaba (Lagerstroemia indica) popularna jest wśród mieszkańców Filipin. Jej działanie oczyszczające i delikatnie moczopędne skutecznie wspomaga kurację wielu różnych schorzeń. Dzięki tym właściwościom przypisuje się jej także działanie stymulujące redukcję tkanki tłuszczowej. Liście banaba to źródło kwasu korozolowego, który korzystnie wpływa na stan wrażliwości insulinowej organizmu. Aktywizując transporter glukozy, działa podobnie jak insulina, czyli ułatwia komórkom mięśniowym wysycenie się glikogenem. Ponieważ wspomaga odżywienie tkanki mięśniowej, ekstrakt z liści banaba często polecany jest także osobom aktywnym fizycznie.

Nie bez przyczyny skład Insunormu uzupełniony został chromem. To pierwiastek, który przede wszystkim przyspiesza rozkładanie tłuszczu. Co więcej, wzmacnia efekt działania insuliny, w związku z czym wspomaga regulację poziomu glukozy we krwi. Chrom dodatnio wpływa także na poziom cholesterolu we krwi (redukuje poziom „złego” cholesterolu względem „dobrego”), a tym samym zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę. Niedobory chromu mogą objawiać się ogólnym zmęczeniem, nadmiernym pragnieniem, spadkiem odporności na infekcję czy zaburzeniami metabolizmu lipidów i węglowodanów. W niewielkich ilościach można znaleźć ten pierwiastek w razowym pieczywie, jajach, wątróbce czy zielonym groszku, a w większych – zapewniających 100% zalecanego dziennego spożycia – w Insunormie firmy Alter Medica.

Naturalne ekstrakty z liści białej morwy i liści banaba wzbogacone o chrom, zawarte w Insunormie firmy Alter Medica, polecane są osobom przywiązującym wagę do utrzymywania prawidłowego poziomu cukru we krwi. To suplement diety przydatny także osobom odchudzającym się i aktywnym fizycznie. Insunorm wspomaga także procesy ochronne trzustki.

Insunorm firmy Alter Medica znajdziemy w dobrych aptekach i sklepach zielarskich. Opakowanie 60 kapsułek wystarcza na miesięczną kurację i kosztuje ok. 35 zł. Należy zażywać dwie kapsułki dziennie, popijając szklanką wody.

,