Już za miesiąc świętujemy Międzynarodowy Dzień Jogi. Tak więc nie może Cię tam zabraknąć!


21 czerwca 2015 r. wraz ze 176 państwami na całym świecie będziemy obchodzić święto jogi. Główne obchody Międzynarodowego Dnia Jogi będą miały miejsce w niedzielę, 21 czerwca w Warszawie na Polu Mokotowskim, w godzinach 8:00-21:00.

Dzień rozpoczniemy o 8:30 rano specjalną sekwencją asan, które ćwiczone równolegle na całym świecie połączą się w 24-godzinną sesję jogi dookoła świata. Sesja ta będzie pretekstem do bicia rekordu Guinnesa. O 8:30 nie może Cię tam zabrankąć. Od dzisiaj można się zarejestrować na:

http://www.dzienjogi.pl/rejestracja/

Dla wszystkich chętnych szkoły jogi otwierają swoje drzwi i proponują przećwiczenie  asan, które będą ćwiczone podczas sesji inauguracyjnej http://www.dzienjogi.pl/otwarte-sesje-jogi/

Na sympatyków jogi będzie czekał całodzienny program poświęcony jodze i dziedzictwu kultury indyjskiej, a w nim m.in. ćwiczenie jogi, wykłady, panele dyskusyjne, koncerty, spotkania z autorami książek. Joga naturalnie łączy się ze zdrowym stylem życia. Uczestnicy święta jogi będą mogli poznać bliżej medycynę ayurvedyjską, popróbować naturalnych i indyjskich przysmaków, czy zaopatrzyć się w ekologiczne produkty i kosmetyki. Swoje kolekcje zaprezentują projektanci strojów do jogi oraz designerzy bazujący na przyjaznych dla środowiska materiałach, tworzący niepowtarzalne wzory.

Do obchodów włączyły się szkoły jogi w innych miastach m.in. w Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Białymstoku, Lublinie, Nałęczowie, Opolu, Kluczborku, Giżycku i Radomiu. Szczegółowy wykaz szkół na http://porozumieniejogi.pl

Aktualny program: http://www.dzienjogi.pl/dzien-jogi-w-polsce-program-wydarzen/

oraz na Facebooku https://www.facebook.com/DzienJogi – polub nas!

https://www.facebook.com/events/1609824822591001/

A jeżeli chcesz być na bieżąco zapisz się również na newsletter.

Do zobaczenia 21 czerwca – Tak więc nie może Cię tam zabraknąć!

O Międzynarodowym Dniu Jogi: 

Decyzją ONZ 21 czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jogi. Na całym świecie, w tym wyjątkowym dniu, odbędą się wydarzenia dedykowane jodze. Także Polska aktywnie włączyła się do tych obchodów.

W Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria. Organizatorami wydarzeń są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art Of Living Polska (AOL).

Wydarzenie wspierają Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz, które od lat ćwiczą systematycznie jogę. youtu.be/sY6tyamVf7Q