Home Edukacja Międzynarodowy Dzień Jogi w Polsce! – 21 czerwca „Tak więc nie może Cię tam zabraknąć!”

Międzynarodowy Dzień Jogi w Polsce! – 21 czerwca „Tak więc nie może Cię tam zabraknąć!”

Międzynarodowy Dzień Jogi w Polsce! – 21 czerwca „Tak więc nie może Cię tam zabraknąć!”

Decyzją ONZ 21 czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jogi. Na całym świecie, w tym wyjątkowym dniu, odbędą się wydarzenia dedykowane jodze. Także Polska aktywnie włączyła się do tych obchodów.

W Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria. Organizatorami wydarzeń są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art Of Living Polska (AOL).

Wydarzenie będą wspierały Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz, które od lat ćwiczą systematycznie jogę.

„Dla mnie joga to nie tylko trening dla ciała, ale proces, który w każdej chwili pozwala wrócić do naturalnego rytmu. Do prawdziwej obecności w tu i teraz. Jest jak uzdrowienie. Pomaga wykorzystywać w pełni wewnętrzną siłę. Joga pomaga nie tylko w koncentracji, zrzuceniu z barków ciężaru codziennych spraw, ale i właściwe oddychanie i uwolnienie się od ograniczeń. To możliwość odkrywania wolności i energii w ciele. Dzięki jodze stajesz się tym kim jesteś naprawdę, w pełni świadomym." – powiedziała Edyta Herbuś, zawodowa tancerka i aktorka.

„Joga stała się dla mnie spójnym system działania zmierzającym do osiągnięcia zdrowia fizycznego, psychicznego i szczęścia" – powiedziała Małgorzata Pieczyńska,  aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, aktywna zawodowo w Szwecji i w Polsce.

„Joga jest obecna w moim życiu bardzo mocno. Była przy mnie, kiedy dojrzewałam, uczyłam się śpiewać i zostałam mamą. Teraz jest wciąż moją inspiracją, sztuką i ratunkiem w wielu problemach i wyzwaniach jakie stawia przede mną życie.” – wyznała Natalia Przybysz, wokalistka i autorka tekstów.„Dzięki swojej uniwersalności, ponadczasowości i skuteczności joga przekracza wszelkie bariery: płci, koloru skóry, światopoglądu i religii, pochodzenia społecznego czy wieku. Jest niezastąpionym remedium na problemy współczesnych ludzi – pomaga zarówno w codziennym życiu, jak i w sytuacjach kryzysowych. Joga to proces przywracania utraconej naturalnej równowagi fizycznej i psychicznej.” – powiedział Adam Ramotowski, prezes Porozumienia Szkól Jogi.

Główne obchody Międzynarodowego Dnia Jogi będą miały miejsce w niedzielę 21 czerwca w Warszawie na Polu Mokotowskim w godzinach 8:00-21:00.

Na sympatyków jogi będzie czekał całodzienny program poświęcony jodze i dziedzictwu kultury indyjskiej, a w nim m.in. ćwiczenie jogi, wykłady, panele dyskusyjne i koncerty. Joga naturalnie łączy się ze zdrowym stylem życia. Uczestnicy święta jogi będą mogli poznać bliżej medycynę ayurvedyjską, popróbować naturalnych i indyjskich przysmaków, czy zaopatrzyć się w eko produkty – nie tylko spożywcze – nie zabraknie bowiem też stoisk z egzotycznymi, czy bio kosmetykami. Swoje kolekcje zaprezentują projektanci strojów do jogi oraz designerzy bazujący na przyjaznych dla środowiska materiałach, tworzący niepowtarzalne wzory.

Dzień rozpoczniemy o ósmej rano specjalną sekwencją asan, która ćwiczona równolegle na całym świecie połączy się w 24-godzinną sesję jogi. Tak więc nie może Cię tam zabraknąć!

„Międzynarodowy Dzień Jogi organizowany jest pierwszy raz. Podjęcie tematu to duże wyzwanie, ale i pewność ogromnej satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Trzy organizacje: IPCCI, PSJ i AOL wspólnymi siłami działają, aby ten dzień był niezapomniany dla uczestników i na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz, nie tylko Warszawy.” – powiedziała Joanna Mazurkiewicz, Dyrektor Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Dzień Jogi to wyjątkowa okazja zarówno dla osób już praktykujących jogę jak i tych, które jeszcze nie miały z nią kontaktu. Dzięki obecności szkół jogi, będzie można poznać różne style ćwiczenia, porozmawiać z nauczycielami jogi. Każdy, niezależnie od wieku, płci czy kondycji znajdzie podczas tego dnia zajęcia i wiele przyjemności dostosowanych do swoich potrzeb i możliwości. Na maluchy też czekają atrakcje m.in. joga dla dzieci i animacje.

„Pokazujemy, że pomimo różnic w stylach, jogę jednoczy wspólny cel – poprawa jakości życia każdego człowieka. Podczas Międzynarodowego Dnia Jogi każdy będzie mógł zrobić krok w tym kierunku” – powiedział Tomasz Śledź z Fundacji Art of Living Polska.

Szczegółowe informacje znajdziesz na: dzienjogi.pl

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z przygotowań do sesji zdjęciowej Ambasadorek Międzynarodowego Dnia Jogi: youtu.be/sY6tyamVf7Q

Do zobaczenia 21 czerwca – Tak więc nie może Cię tam zabraknąć!

Media Connect Wiemy, jak wypracować i umocnić pozytywny, silny wizerunek Twojej firmy, marki, produktu. Tworząc strategię PR sięgamy zarówno po sprawdzone metody jak i nowatorskie pomysły. Stale poszukujemy nowych narzędzi Public Relations. Do realizacji założonego celu PR wykorzystujemy synergię pomiędzy doradztwem strategicznym a budowaniem poparcia wśród autorytetów i aktywnością o charakterze media relations. Jesteśmy partnerem dla naszych klientów tworząc relacje oparte na wzajemnym zaufaniu.