Oregamol firmy Alter Medica – oregano nie tylko w kuchni


Chociaż znane jest przede wszystkim jako aromatyczna przyprawa do mięs czy sałatek, dzikie oregano wykazuje także wiele właściwości leczniczych. Teraz, dzięki firmie Alter Medica, to pachnące ziółko zagości nie tylko na naszym stole, ale i w domowej apteczce jako Oregamol.

Charakterystyczny zapach oregano bierze się z zawartego w nim eterycznego olejku. Jego głównym składnikiem jest karwakrol, który ma właściwości moczopędne i napotne, dzięki czemu wspomaga oczyszczające procesy organizmu. 

Olejek ten to także źródło tymolu, znanego przede wszystkim ze swoich właściwości dezynfekujących. Tymol rozrzedza wydzielinę śluzową w górnych drogach oddechowych, ułatwiając jej odkrztuszanie.

Zawartość fitosteroli pozytywnie wpływa na obniżenie poziomu „złego cholesterolu” w organizmie. Olejek zawiera także mnóstwo witaminy A i C oraz soli mineralnych.

Powstały na bazie olejku z dzikiego oregano Oregamol firmy Alter Medica nadaje się do stosowania w profilaktyce chorób i już w trakcie ich trwania. Dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowej i Forte. Różnią się między sobą stężeniem olejku. Obie wersje produktu dostępne są w sklepie internetowym  http://www.prostoznatury.pl/ oraz w aptekach.

Oregamol (100 ml) ok. 64 zł

Oregamol Forte (30 ml) ok. 34 zł

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Szulc
tel. 22 832 45 66 lub 604 312 400
Agnieszka.Szulc@imr-pr.pl

IMR advertising by PR
ul. Hajoty 54
01-821 Warszawa